W dniach 27-29 maja odbyły się pierwsze po pandemii „Dni Gminy Damnica” w normalnym wymiarze.  Program tegorocznych obchodów naszego święta rozłożony został na 3 dni. W piątek 27 maja odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Damnica podczas której wręczono tytuł „Przyjaciela gminy Damnica” panu Pawłowi Lisowskiemu – staroście słupskiemu a także uhonorowano Pana Leszka Kowalskiego tytułem „Zasłużony dla Gminy Damnica”. Na okrasę uroczystości wystąpiła dwójka artystów z Ukarainy: Waleria Kostiunina oraz Zakharij Nemirow z programem artystycznym muzyka świata.

W drugim dniu obchodów Dni Gminy Damnica uczestniczyliśmy w święcie 75-lecia OSP w Damnicy. Z tego tytułu odbyła się najpierw uroczysta msza święta, następnie odsłoniona została tablica upamiętniająca to wydarzenie, po czym korowód z towarzyszeniem Usteckiej Orkiestry Dętej udał się na stadion gminny, gdzie wręczono nagrody najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się pracownikom OSP. Następnie rozpoczęła się część rozrywkowa spotkania. Najpierw strażacy pokazali akcję ratowania poszkodowanych uwięzionych w samochodzie, który uległ wypadkowi. Oczywiście akcja była symulowana i nikomu nic się nie stało! Mogliśmy jednak z bliska doświadczyć, jak pracują strażacy podczas takiej akcji, jakiego używają sprzętu i w jaki sposób mogą w krótkim czasie otworzyć zgniecioną puszkę samochodu.

Po prezentacji strażaków pałeczkę przejęła grupa „Przygoda”, która zabrała nas w świat pirackich przygód. Rodzice wraz z dziećmi mogli w radosnej atmosferze zabawy i pirackich pieśni spędzić ponad dwie godziny.

Po części zabawowej dla dzieci zaczęły się występy artystów. Rozpoczęła ją, obdarzona wielkim talentem, 13-letnia Maja Konopa, która przepięknie wprowadziła nas w klimat estrady. Po niej wystąpiły zespoły taneczne „Fox” i „Verdis”. Następnie, złaknieni zabawy uczestnicy festynu, bawili się do godziny pierwszej przy dźwiękach popularnej muzyki tanecznej.

Dzień trzeci to wypoczynek z kołem wędkarskim „Okoń” na łowisku „Dąbrówka”. Ognisko, kiełbaski i łagodny ciepły dzień cudownie zrelaksowały uczestników zawodów wędkarskich. Natomiast osoby spragnione emocji i prawdziwej adrenaliny uczestniczyły w dwóch meczach naszych drużyn piłkarskich, które odbyły się na stadionie gminnym w Damnicy..

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych obchodów Dni Gminy Damnica!

Na koniec mała refleksja: „Ech ta pogoda… a może w przyszłym roku zrobilibyśmy Dni Gminy Damnica w czerwcu?”

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy skorzystali z propozycji organizatorów. A poniżej małe przypomnienie tego, co działo się podczas Dni Gminy Damnica.

W