29 kwietnia odbył się festyn rodzinny w Łebieniu. Choć temperatura nas nie rozpieszczała to piękne słoneczko, frekwencja i gorąca atmosfera dopisały. 2 maja to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka – Święto Flagi, dlatego na pikniku nie mogło zabraknąć symboli narodowych.
Panie z CEiK w Damnicy oraz Pan Adam zadbali o gorącą atmosferę wśród najmłodszych uczestników pikniku. Były gry, zabawy, konkursy i super zabawa na zamku dmuchanym.
Podsumowaniem części rozrywkowo – animacyjnej dla dzieci było wspólne ognisko. Dzięki Pani radnej Wandzie Kucharskiej mogliśmy upiec sobie kiełbaski (my też się załapaliśmy i nie zdążyliśmy zrobić zdjęć :-)).
To jednak nie koniec atrakcji dla najmłodszych. Po rozgrzaniu się przy ognisku sołtys P. Tadeusz Wiński rozdał wszystkim uczestnikom zabaw i konkursów upominki zakupione z funduszu sołeckiego.
Jak spotkanie na rodzinnym pikniku, to nie może zabraknąć i słodkiego poczęstunku. Dzięki Paniom z KGW Łebień wszyscy mogli skosztować przepysznych ciast (zniknęły bardzo szybko).
Piknikowy wieczór zakończył się zabawą taneczną dla dorosłych z zespołem TWINS.