Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczynają wywiady telefoniczne, w ten sposób pomogą rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl. Rachmistrzowie będą dzwonili do użytkowników gospodarstw rolnych, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku spisowego. Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić obowiązek spisowy. Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników objętych spisem rolnym z numerów telefonu: 22 279 99 99 lub 22 666 66 62. Jesteś użytkownikiem gospodarstwa rolnego? Widzisz, że dzwoni do Ciebie jeden z powyższych numerów? Odbierz telefon, odpowiedz na pytania rachmistrza spisowego i wypełnij obowiązek spisowy! Wywiady telefoniczne będą realizowane do 30 listopada br. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego zachęcamy do korzystania z infolinii spisowej o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

Uwaga, uwaga! Jeden konkurs się zakończył, a rozpoczyna się już kolejny. Najważniejsze informacje:
– Dla kogo ten konkurs? Dla rolników.
– Do kiedy? Konkurs potrwa do 10 października.
– Co trzeba zrobić? Trzeba wejść na http://spisrolny.gov.pl i spełnić swój obowiązek, czyli spisać się :-)
– Kto wygrywa? To jest najlepsze! Wygrywają dzieci!!!
Nagrody, czyli piłki do kosza, siatki, nogi, siatki na piłki i różne gadżety promujące spis (m.in. puzzle dla dzieci, worki na buty, czapki z daszkiem) trafią do gminy z najwyższym wskaźnikiem spisanych gospodarstw rolnych przez samospis internetowy.
Żeby gminy o różnej liczbie gospodarstw rolnych miały wyrównane szanse, podzieliliśmy gminy na kategorie. Dokładne zasady są opisane w regulaminie tu: https://gdansk.stat.gov.pl/…/konkurs-rolnicy-dzieciom,213,1….
Rolniku, żeby dzieci w Twojej gminy otrzymały nagrody, wystarczy że spełnisz swój obowiązek i spiszesz się przez Internet na stronie: http://spisrolny.gov.pl