Wczoraj, 19 grudnia, w Szkole Podstawowej w Zagórzycy odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Wzięło w nim udział ok. 200 mieszkańców naszej gminy. Na początku wójt gminy Damnica Pan Andrzej Kordylas przywitał wszystkich mieszkańców kierując do nich gorące świąteczne pozdrowienia. Następnie w imieniu radnych złożył życzenia przewodniczący Rady Gminy Damnica – Kazimierz Kozina. Ksiądz proboszcz parafii Zagórzyca Marcin Baska poprowadził część duchową spotkania. Było tradycyjne łamanie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście świąteczny barszczyk na stole.

Część artystyczną rozpoczął zespół dziecięcy ze Szkoły Podstawowej w Zagórzycy przedstawiając tradycyjne jasełka bożonarodzeniowe. Po nich wystąpiły Damniczanki w tradycyjnym repertuarze kolędowym. Gwiazdą wieczoru była Kasia Wołoszyn, która wspólnie z uczestnikami spotkania zaśpiewała najpiękniejsze piosenki świąteczne. Wokalistce akompaniowała Asia Złotkowska.

Zawsze warto zobaczyć starych znajomych z którymi w ciągu roku nie możemy się spotkać i często jest to jedyna okazja by odświeżyć i podtrzymać stare znajomości. Wesołych Świąt!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania.