W sobotę 1 czerwca już po raz XVI świętowaliśmy Dni Gminy Damnica.

W ramach obchodów przygotowaliśmy wiele atrakcji.

W Mianowicach o godzinie 11:00 spotkali się rodzice dzieci urodzonych w 2018r. w ramach akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Działanie mające na celu upamiętnienie 100-lecie odzyskania niepodległości zostało zainicjowane przez Nadleśnictwo Damnica. Udział w nim wzięli rodzice z dziećmi a towarzyszyli im: zastępca nadleśniczego pan Paweł Szydłowski i Anna Krysiak reprezentujący Nadleśnictwo Damnica, oraz zastepca wójta gminy Damnica pan Grzegorz Kiczmachowski i dyrektor CEiK – Grzegorz Gurłacz.

W tym samym czasie na stadionie gminnym w Damnicy rozpoczęły się rozgrywki Dziecięcego Turnieju Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Damnica. Całość prowadził, przygotował i koordynował prezes KS Damnica Krzysztof Kozłowski. W turnieju wzięło udział 6 drużyn z terenu powiatu słupskiego.

O godz. 15:00 po oficjalnym przemówieniu wójta gminy Damnica Andrzeja Kordylasa rozpoczeły się występy i prezentacje lokalnych artystów  oraz zespołów szkolnych. Dzieci ze szkół z Zagórzycy, Damna i Damnicy zaprezentowały swoje talenty zarówno taneczne jak i wokalne. Każdy występ kończył się „rodzinnym” zdjęciem. Następnie na scenie wystąpiły dzieci uczące się śpiewu i tańca w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, zespół Damniczanki (w rozszerzonym składzie). Mały koncert zaprezentowała Kapela z Gminy Damnica, która zakończyła prezentację rodzimych artystów. Od tego momentu zaczęły się występy zaproszonych gości, którzy grali muzykę taneczną różnych kultur: od rodzimego „Disco-Polo” przez włoskie przeboje po gorące rytmy Afryki. Przed publicznością wystąpili: Patrycja Palucka, Błażej Drab, Justyna i Kris oraz zespół Hakuna Matata. O godz: 23:00 odbył się  niepowtarzalny pokaz laserów a po nim już tylko gorące rytmy muzyki świata przy których nogi same składały się do tańca.

Bawiliśmy się znakomicie kto nie był niech żałuje!