W sobotę 28 grudnia w kościele parafialnym w Damnie odbyła się kolejna edycja koncertu świąteczno-noworocznego. W tym roku koncert składał się z dwóch części, w pierwszej wystąpiła Kapela z gminy Damnica razem z chórami ze szkół podstawowych z Damnicy, Damna i Zagórzycy, którzy wyśpiewali przepiękne utwory z płyty,,Damnickie pastorałki” nagrane specjalnie na tą wyjątkową okazję. Drugą część stanowił koncert zespołu The Chanse w składzie: Monika Marcol, Agnieszka Latusek, Magda Adamiak, które zaprezentowały się w repertuarze kolędowym i coverowym. Dziewczyny zachwyciły całą zebraną publiczność, która nagrodziła występ gorącymi brawami.

Serdeczne dziękujemy chórom ze szkół podstawowych z Damnicy, Damna i Zagórzycy oraz ich opiekunom Annie Zawadzkiej, Małgorzacie Kozłowicz i Bartoszowi Wiśniewskiemu.

Szczególne słowa uznania składamy wójtowi gminy Damnica – Andrzejowi Kordylasowi za wsparcie mentalne i finansowe tego przedsięwzięcia oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Za pomoc w organizacji koncertów dziękujemy także proboszczowi parafii Damno, Zdzisławowi Wirkusowi-za udostępnienie kościoła, dyrektorowi ZGK Aleksandrze Winsztal za pomoc w organizacji dowozu.

foto. Arkadiusz Szadkowski